SIKÇA SORULAN SORULAR

Anasayfa - Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerimizi Türkiye’deki tüm eczanelerden güvenle temin edebilirsiniz.

Balık yağı içeren ürünlerimiz kapağı açıldıktan sonra 90 gün içerisinde tüketilmelidir. Diğer tablet ve kapsül formlar ise 25 dereceyi geçmeyen oda sıcaklığında son kullanma tarihine kadar tüketilebilmektedir.

Kullandığınız ürünü bir hekime ya da eczacıya danışarak kullanmanızı öneririz.

Kullanacağınız ürüne bağlı olarak, tabletleri ve kapsülleri keserek ya da kırarak kullanabilirsiniz.

Hayır, ürünlerimizin tek satış noktaları eczanelerdir.

Orzaks ürünlerinin menşei ülkesi Türkiye’dir. Fakat, dünya genelinde 20’yi aşkın ülkede tanıtım ve pazarlama faaliyetleri bulunmaktadır. Temin edebileceğiniz ülkeleri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kurulduğu günden bugüne tüketicilere en iyi hizmeti sunmayı ilke edinen Orzaks, fiyat performans açısından da tüketicilerin yanındadır. Ürünlerin hepsi patentli ve sertifikalıdır. Tüketicilerden aldığı geri bildirimler ile ürünleri geliştirir.

Hayır, aksine Gıda Bakanlığı beyannamesine göre, hamilelik döneminde balık yağı kullanmak; omega 3 içerisinde bulunan Dokosahekzaenoik asit (DHA) 'in anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin gelişiminde katkıda bulunur.

*Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Balık yağı çeşitleri, balığın elde ediliş bölgesine göre isimlendirilir. Balığın gövdesinden elde edilen yağa balık yağı (fish oil) denilirken, balığın karaciğerinden elde edilen yağ ise cod liver oil olarak adlandırılır. Cod liver oil A ve D vitamini içerir. Fish oil ise, A ve D vitamini içermez.

Hayır, omega 3’ler insan vücudu tarafından üretilmediği için anne karnından itibaren ihtiyaç duyduğumuz yağ asitleridir. Hekimlerin önerisiyle yaş grubu fark etmeksizin Ocean Balık Yağlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Doğru Omega 3’ü seçerken başlıca dikkat edilmesi gerekenler; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Beslenme Konseyi’nin (CRN) limit değerlerini esas alan, bağımsız bir kuruluş olan IFOS tarafından her seride test ediliyor olması, yüksek emilime sahip trigliserid formda olması ve balık jelatini içermesidir.

Ürünlerimizde kullanılan her aroma meyve özlerinden doğal olarak elde edilmektedir.

Balık yağı ve omega 3 aynı kavramlar değildir. Omega 3 balık yağının bileşiminde bulunan esansiyel yağ asididir. Ancak, omega 3 sadece balık yağında bulunmaz, bitkisel gıdalarda da bulunur. Balık yağı, balıktan izole edilen bir karışımdır. Omega 3 yağ asitleri bu karışımda bulunur.

Her kişide farklı zamanlarda farklı etkiler görülebilir. Bu tamamen kişinin yapısına bağlıdır.

Elbette, ürününden maksimum fayda sağlamak için günlük olarak düzenli kullanılmalıdır. Unuttuğunuz takdirde ürüne kaldığınız yerden güvenle devam edebilirsiniz.

Koenzim Q10’nin 2 formu vardır. Aktif olmayan formu ubikinon (Koenzim Q10) ve aktif olan formu ubikinol (Koenzim QH). Koenzim Q10 hücresel enerji üretimi için gerekli olan bir moleküldür ve vücutta sentezlenmesi yaş ilerledikçe azalır. 40 yaşın altındaki kişilerin Koenzim Q10 (ubikinon), 40 yaş ve üzeri bireylerin ise aktif form Koenzim QH (ubikinol) kullanması önerilmektedir. Ocean Koenzim QH, Koenzim Q10’nun aktif formu olan ubikinol içerir.

Soğuk sıkım tekniği ile elde edilen yağlar, proses sürecince yüksek derecede ısıl işleme maruz kalmazlar. Yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalmadıkları için trans yağ asitleri oluşmamaktadır ve bünyesindeki biyoaktif bileşikler de zarar görmemektedir.

Gıda takviyesi kategorisinde yer alan tüm ürünlerin onayları yalnızca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilmektedir. Ürünlerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.

Ürünlerimiz Helalder Akreditasyonu ile Artıbel Belgelendirme tarafından belgelendirilmiştir. Sertifika No: 522012329

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiyi internet sitemizden www.orzax.com’dan alabilir ya da iletisim@orzax.com mail adresinden veya 0212 447 47 37 numaralı telefon numarasından bizlere ulaşarak alabilirsiniz.